• Blíži sa zápis do základnej školy

• Blíži sa zápis do základnej školy, a preto sme sa rozhodli umožniť vám nahliadnuť do života prváka. Uvidíte, čo prežívali naši prváci z 1.A triedy od septembra po dnes. Usaďte sa, začíname!

• Vybíjaná - dievčatá - okres

• Pred Veľkonočnými prázdninami sme sa stihli ešte zúčastniť okresného kola vo vybíjanej žiačok na Bzovíku. Po víťazstve nad Dudincami a prehrou so Bzovíkom si naše dievčatá vybojovali postup zo skupiny a v semifinále porazili v derby zápase žiačky zo ZŠ EMŠ Krupina. V dramatickom a vyrovnanom finále nakoniec opäť nestačili na domáce hráčky a podľahli im o 2 body. Strieborná priečka je ale pekným úspechom a dievčatá si zaslúžia pochvalu. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

• Naj umelec

• V celoslovenskej súťaži talentov Naj umelec súťažilo 84 prác v 4.kategóriách. V kategórii Naj umelec spisovateľ získala naša žiačka Tamara Melichová 3.miesto. Rovnaký úspech vo svojej vekovej kategórii zaznamenala aj naša bývalá žiačka Barbora Melichová, v súčasnosti už študentka Gymnázia A.Sládkoviča v Krupine. Obidvom sestrám blahoželáme!

• Klokan 2024

• V tomto roku sa 123 žiakov našej školy od 1. po 9. ročník zapojilo do medzinárodnej matematickej súťaže KLOKAN. Výsledky budú zverejnené koncom apríla. Diplomy a ceny žiaci dostanú v máji.

• ANJ - 6. ročník

• Žiaci 6.A a 6.B na hodinách ANJ nacvičili divadielko Lakomá žena a tulák.  Počas scénky uvarili kamennú polievku a precvičili si mnohé druhy jedál, výrazy some a amy v angličtine.

• Lyžiarsky výcvik - záver

• Dnes nám akoby počasie naznačilo, že je tu koniec. Ranný dážď nás postrašil, ale nakoniec ustal a my sme si ešte mohli užiť pár jázd. Zachytili nás aj kamery. Poobede sme sa pobalili a vyhodnotili cely výcvik. Odmenili sme najúspešnejších aj keď víťazi sú všetci. Zažili sme úžasný týždeň. Podľa slov vlekárov jeden z najlepších čo sa týka počasia. Pokroky na svahu boli zrejmé a nesieme si domov aj plno zážitkov. Žiaci si zaslúžia naozaj veľkú pochvalu, boli úžasní a aj vďaka nim bol tento výcvik jeden z najlepších čo si pamätáme. Vďaka patrí aj mojim kolegom, ktorí sa starali o všetko s veľkým odhodlaním. A môžme spokojne cestovať domov.

Deň 4: Stále nám pokračuje slnečné počasie. Už sa nám síce oteplilo a podmienky sú náročnejšie, no my to zvládame super. Veľký pokrok dosiahlo 3. družstvo - pokrok ako hrom.  Poobede sme stihli ešte preteky. Všetky družstvá zvládli slalomovú trať a najlepší sa môžu tešiť na ceny.

Deň 3: Máme za sebou opäť deň plný slnka, lyžovania a zážitkov. Po rozcvičke sa makalo naplno a 2. aj 3. družstvo už jazdilo na veľkom vleku. 1. družstvo si užívalo jazdy na celom kopci.  Poobede bolo naplánované povinné voľno od lyžovania. My sme ho ale využili skvele. Najprv prechádzka v prírode, potom sme sa všetci vyviezli lanovkou na vrchol a tam sme si užili plno zábavy. Je nám ozaj super.

Deň 2: Dnes sme si užili skvelý deň. Krásne počasie všetko umocnilo a ku chate nás prišli pozrieť aj srnky. Na vleku jazdia už všetci žiaci a každou jazdou robíme pokroky.  Máme už aj nejaké boľačky, ale zvládame to.

Deň 1: Privítalo nás príjemné zimné počasie a chutný obed. Po obede sme sa presunuli na svah, prevzali výstroj a rozdelili sme sa do družstiev. Začiatočníci sa venovali úplným základom a prvé družstvo začalo so zdonaľovaním sa. Už sa tešíme na zajtrajšie celodenné lyžovanie.

• Okresné kolá vo florbale

• Počas minulého týždňa prebehli okresné kolá vo florbale starších žiakov a žiačok. Chlapci bojovali v Dudinciach a po víťazstve v skupine pokračovali skvelými výkonmi aj v boji o umiestnenie. Vo finále nakoniec zdolali v dramatických samostatných nájazdoch súpera z Hontianskych Moraviec a tešili sa nielen z celkového prvenstva ale aj z postupu na krajské kolo. Dievčatá v Sebechleboch postúpili zo skupiny z 2. miesta, no v ďalších zápasoch už na súperov nestačili a obsadili konečné 4. miesto. Všetkým ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy a chlapcom držíme palce v krajskom kole.

• Od 25. do 27.3.2024

v čase od 7:00 - 17:00

Papier treba nosiť zviazaný, kartóny samostatne.

• Varechy

• Na hodinách techniky s deviatačkami sme vyrobili varechy, ktoré sme si vlastnoručne vypílili, vybrúsili a vypálili na ne názov našej školy. Prvú varechu dostal samozrejme pán riaditeľ.

• Expert geniality show

• V novembri 2023 sa 22 žiakov zúčastnilo súťaže Expert geniality show, v ktorej súťažili v rôznych oblastiach. Najlepšie obstáli títo žiaci: V kategórii: Ako funguje svet - Dávid Kollárik a Dávid Slávik. V kategórii: Do you speak English? - Nina Alexandra Viktorová a Eliška Schneiderová. V kategórii: Tajomstvá prírody- Nina Alexandra Viktorová, Kira Levchenko a Dominika Janeková. V kategórii: Svetobežník - Michal Kilik a Pavel Sališ. V kategórii: Mozgolamy - Eliška Schneiderová a Tomáš Kalina. V kategórii: Od Dunaja k Tatrám - Pavel Sališ. V kategórii: Góly, body, sekundy - Maroš Levák.

Titul TOP EXPERT získali: Michal Kilik, Nina Alexandra Viktorová, Maroš Levák, Pavel Sališ, Eliška Schneiderová, Andrej Levák

• Okresné kolo dejepisnej olympiády

• Dňa 5. 2. sa uskutočnilo okresné kolo dejepisnej olympiády.

Kategória C (9. ročník) 1. miesto Andrej Levák, 2. miesto Daniel Alkusz

Kategória D (8. ročník) 1. miesto Richard Golian, 3. miesto Filip Bradáč

Kategória E (7. ročník) 3. miesto Michal Kilik, 4. miesto Blahoslav Botló

Kategória F (6. ročník) 1. miesto Alex Pupala, 3. miesto Rastislav Maslík

Ďakujeme za výb ornú reprezentáciu školy. Na krajské kolo postupujú prví dvaja.

• Svetový deň Downovho syndrómu

• Už 17. rokov si pripomíname 21. marca Svetový deň Downovho syndrómu. Ide o symbolický dátum, ktorý je odvodený z číslic 3 a 21, keďže pri uvedenej diagnóze ide o moment, kedy sa na 21. chromozómovom páre neobjaví očakávaná dvojica, ale ojedinelá trojica chromozómov.